بوتاکس زیربغل

بوتاکس زیربغل : به طبع تعریق بیش از حد برای همه افراد ناخوشایند بوده و سبب آزردگی آن ها می شود. عرق کردن زیاد می تواند بر اثر عوامل مختلفی همچون عفونت های میکروبی غدد زیر بغل باشد که در این حالت حتی رنگ آن زرد خواهد بود. معمولا این نوع تعریق حتی در هوای سرد یا بدون داشتن فعالیت بدنی نیز رخ می دهد.

در برخی موارد هم ممکن است تعریق بیش از حد زیر بغل بر اثر وراثت یا سایر بیماری های عصبی باشد. اما گاها پیش آمده که پزشکان درمان دارویی یا رژیم غذایی را برای بیماران تجویز کنند ؛ اما بیمار نتیجه قطعی از این درمان ها کسب نکرده. همچنین مصرف دارو هایی همچون دئودورانت که دارای آلومینیوم کلرید و پروبانتین هستند ، به صورت مقطعی بوده و قادر به از بین بردن کامل ترشح عرق زیر بغل و کف دست و پا نیست. اما خوشبختانه امروزه با تزریق بوتاکس به این نواحی می توان به درمان این عارضه پرداخت.

با تزریق بوتاکس زیربغل ، هیچ عارضه و مشکلی برای افراد ایجاد نمی شود و تعریق این ناحیه متوقف خواهد شد. البته این امر زمانی ممکن می شود که پزشک در کار خود مهارت کافی داشته باشد.

بوتاکس زیربغل

نحوه درمان عرق زیر بغل با استفاده از تزریق بوتاکس

برای شروع درمان ، ابتدا 10 الی 15 نقطه در زیر بغل مشخص می شود که از این نقاط ماده بوتاکس توسط سرنگ های بسیار ریز به این ناحیه تزریق می شود.

توجه داشته باشید که این کار کاملا غیر تهاجمی بوده و حین درمان بیمار هیچ دردی احساس نخواهد کرد. پس از گذشت چند روز از درمان ، تا حد زیادی تعریق زیر بغل کاهش یافته و پس از مدتی کاملا متوقف خواهد شد.

تزریق بوتاکس سبب می شود تا اعصاب سمپاتیک به حد نرمال برسند و تا حد بسیار زیادی تحریک پذیری آن ها کاهش یابد. در نتیجه زیر بغل عرق نمی کند و روند تعریق متوقف خواهد شد. بنابراین به افرادی که از این عارضه رنج می برند به شدت توصیه می شود که حتما تزریق بوتاکس زیربغل را انجام دهند.

ماندگاری نتایج تزریق بوتاکس زیربغل

توجه داشته باشید که تاثیر بوتاکس پس از مدتی از بین می رود ولی می توان با تزریق مجدد فرآیند درمان را تکرار کرد. در واقع این کار تا زمان بهبودی کامل تکرار خواهد شد.

بررسی ها نشان داده که برای درمان قطعی ، تزریق بوتاکس باید 6 الی 9 ماه ادامه داشته باشد. این مدت حتی می تواند به 12 ماه هم برسد.