فرم دهی و زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل

به طور کلی زاویه سازی فک و صورت با استفاده از تزریق ژل به زیبا و جوان تر شدن صورت افراد کمک می کند. بیماران می توانند با این روش خط فک خود را تغییر داده و آن را گوشه دار ، باریک یا خیلی مردانه کنند.

برخی افراد به طور مادرزادی خط آرواره بزرگی دارند و برخی دیگر خط آرواره کوچک و ساده ای دارند. در این حالت می توان به اصلاح خط آرواره آن ها پرداخت و تا حد زیادی به بهبود ظاهرشان کمک کرد.

لازم به ذکر است برای این کار ، پیش از شروع درمان ابتدا صورت بیمار ارزیابی شده و پس از تزریق آرام بخش عضلانی در نوار های پلاتیزمال درمان آغاز خواهد شد. همچنین در صورتی که فرد دارای غبغب باشد ، مورد بررسی قرار گرفته و باید لیپوساکشن نیز انجام دهد.

زاویه سازی فک و صورت

آنچه در کلینیک فرهمند با تزریق ژل و زاویه سازی فک و صورت انجام می دهیم عبارتند از:

 • بهبود اندازه فک : در برخی موارد با استفاده از تزریق ژل می توان خط آرواره را به سمت اطراف گوش بالا برد.
 • بهبود شکل فک : بهبود ظاهر فک می تواند با بزرگ کردن چانه ، بزرگ کردن حجم گوشه فک ( پایین گوش ) و مرتب سازی خط فک همراه باشد. به همین دلیل ابتدا بیمار مورد ارزیابی قرار گرفته و بهترین گزینه انجام می شود.
 • بهبود خط فک پس از جراحی پلاستیک : در برخی موارد پس از جراحی پلاستیک ، خط فکی که در نزدیکی گوش ها قرار دارد بد شکل می شود که در این حالت می توان با تزریق ژل آن را اصلاح نمود.
 • ایجاد تقارن در خط فک : با تزریق ژل می توان نسبت به تقارن سازی خطوط فک اقدام کرد.

نحوه انتخاب دوز تزریق ژل های پوستی

بسته به آناتومی صورت و سلیقه هر فرد ، میزان دوز تزریقی نیز متفاوت است. گاها بیماران با 1 میلی لیتر نتیجه مطلوب را دریافت می کنند اما در برخی موارد با تزریق 6 میلی لیتر نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد. برای این کار می توانید با پزشک خود نیز مشورت کنید تا بهترین دوز برای شما انتخاب شود.

در مواردی که قبلا بیمار در این نواحی تزریق داشته ، بودجه کمتری دارد یا خواستار نتایج ظریف تری است ، دوز کمتری برای شروع درمان انتخاب می شود؛ اما به طور معمول ماهانه 2 میلی لیتر ژل های پوستی تزریق می شوند. روند و ترمیم این کار تا زمانی پیش می رود که بیمار به نتیجه دلخواه خود دست یابد.

زاویه سازی فک و صورت

سوالات متداول در رابطه با عمل زاویه سازی و فرم دهی فک با تزریق ژل

 • در هنگام تزریق ژل های زیبایی چه اتفاقی رخ می دهد؟

صورت، با الکل تمیز می شود. به طور مختصری، قبل از درمان برای ناحیه مورد تزریق، یخ استعمال خواهد شد. دکتر با استفاده از یک سوزن بسیار ریز تزریق خواهد کرد. سپس فشار، با گاز پانسمان اعمال می شود.

اگر یک کانولا استفاده شود، یک تزریق کوچک بی حسی موضعی به پوست تزریق شده و سپس یک سوزن ریز، سوراخی کوچک در پوست ایجاد می کند. ( درست جایی که کانولا وارد می شود.)

 • بعد از تزریق ژل پوستی در خط فک چه اتفاقاتی رخ می دهد؟

اثر تزریق ژل پوستی بلافاصله آشکار می شود. ممکن است قرمزی و تورم وجود داشته باشد. برخی بیماران ، تورم چند روز اول را دوست دارند.

بسیاری از تورم های ناشی از تزریق ژل پوستی تا ۲-۳ روز پس از عمل، کاهش و بهبود می یابند. در برخی موارد ( احتمال کم ) ممکن است مقدار کمی تورم، برای ۲-۴ هفته پس از عمل نیز باقی بماند.

 • اگر (قبل از هفته دوم) عدم تقارن بوجود آید چه خواهد شد؟ آیا باید با دکترم تماس بگیرم؟

نه. نیازی به تماس با دکتر نیست.گاهی اوقات ناهماهنگی رخ می دهد. به این دلیل که یک طرف بیشتر متورم شده یا کبود می شود. در این حالت جای هیچ نگرانی بابت این مورد وجود ندارد و معمولا بعد از مدت دو هفته ، همه چیز به خودی خود درست می شود.

هیچ دلیلی برای پیشگیری زود هنگام از عدم تقارن وجود ندارد. همانطور که گفته شد اغلب مرتبط با تورم است و بنابراین نتیجه نهایی تا حداقل ۲ هفته دیده نمی شود. درمان زود هنگام عدم تقارن، می تواند منجر به عدم تقارن بیشتر شود.

زاویه سازی فک و صورت

درمان، چه مدت طول خواهد کشید؟

پاسخ به این سوال، بسیار فردی است و بستگی به آناتومی بیمار، متابولیسم، دوز، تعیین سطح، محصول و غیره دارد.

اگر بیمار از نتایج تزریق خود، در طول ۱ ماه راضی باشد(یعنی تزریق ژل، کافی است)، تنها باید هر 6 ماه یکبار به منظور ترمیم و تزریق مجدد اقدام کنند.

چنانچه بیمار پس از گذشت یک ماه از نتیجه تزریق ژل خود راضی نباشد، باید تزریق ژل هر یک تا سه ماه یکبار تکرار شود تا ظاهر مورد نظر بدست آید. سپس هر 6 ماه یکبار به منظور ترمیم مجددا تزریق ژل انجام دهد.

عوارض تزریق ژل های پوستی

 1. کبودی در اکثر موارد رخ می دهد.
 2. ورم در ناحیه تزریق رخ خواهد داد. این موضوع ۴۸ ساعت به طول می انجامد.
 3. عفونت یک عارضه بسیار نادر است، اما همیشه زمانی که سوزن به پوست فرو می رود، همیشه امکان پذیر می باشد.
 4. نیاز به درمان بیشتر: اغلب برای لب ها، چندین سرنگ از این محصول را به کار می گیریم تا بیمار به همان هدفی که می خواهد برسد، نائل شود.
 5. بافت مردگی (رگ خونی مسدود شده است، در حالی که با تامین خون برای پوست، مداخله می کند) بسیار نادر است. این مورد می تواند منجر به زخم شود.
 6. نامتقارنی(عدم تقارن) : گاهی اوقات یک طرف، بهتر از طرف های دیگر درمان می شود، معمولاً به این دلیل است که بیمار از ابتدا به صورت نامتقارن درمان را شروع کرده است.

دستورالعمل هایی برای مراقبت بعد از آن

 • برای ۴ ساعت، نباید آرایش کنید.
 • هیچ ورزشی سنگینی در آن روز انجام نشود.
 • هیچ محصول اسیدی برای ۲۴ ساعت نباید استفاده شود.
 • نه چشمه آبگرم، نه سونا، نه یوگای شدید برای یک هفته پس از درمان.

هزینه تزریق ژل پوستی در خطوط فک:

هزینه بر اساس هر سی سی است. به طور معمول، حداقل ۲سی سی مورد نیاز است که با توجه به نوع ژل و روشی که پزشک کلینیک فرهمند برای تزریق انجام می دهد ، متغیر می باشد. برای دریافت هزینه دقیق ، به کلینیک مراجعه فرمایید.