میکرودرم

به طور کلی روزانه پوست شما در برابر عوامل محیطی گوناگون همچون اشعه خورشید ، آلودگی و غیره قرار می گیرند و این عوامل طی سال ها سبب آسیب دیدگی پوست می شوند. اما با انجام میکرودرم می توان عوارض ناشی از این عوامل نظیر چین و چروک و خطوط ریز ، لکه های سنی ، زخم های آفتاب و لکه های ناخوشایند را کاهش داد یا از بین برد.

میکرودرم روشی غیر تهاجمی و غیر شیمیایی است که در آن میکرو کریستال ها به منظور از بین بردن لایه های بیرونی و سلول های خشک پوست اسپری شده و پوستی شاداب ، سالم و جوان تر را به شما هدیه می دهد.

میکرودرم چیست؟

در این روش از دستگاه به خصوصی استفاده می شود که دارای نوعی کریستال بسیار ظریف می باشد. این کریستال ها از جنس اکسید آلومینیوم بوده که با فشار کنترل شده ای با سطح پوست تماس پیدا کرده و تراشی بسیار سطحی به روی لایه های فوقانی پوست ایجاد می کنند.

همچنین با استفاده از این دستگاه مکشی به روی پوست ایجاد شده که سبب جمع شدن کریستال ها از سطح پوست می شود. در نتیجه جریان خون بهتر شده و با فعال شدن سلول های فیبروبلاست ترمیم و طراوت پوست حاصل خواهد شد.

میکرودرم

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن با افزایش سطح کلاژن و الاستین سبب ایجاد لایه زیرین لایه های پوستی شده و به بهبود ظاهر پوست کمک می کند.

میکرودرم ابریژن ملایم تر از درم ابریژن می باشد ؛ در واقع درم ابریژن یک روش فشرده است که برای درمان خطوط عمیق صورت ، آسیب شدید خورشید و زخم موثر می باشد.

میکرودرم چگونه انجام می شود؟

برای این کار ابتدا میزان جریان کریستال و پوسته پوسته شدن آن کنترل می شود. سپس غالبا دستگاه دو مرتبه به روی پوست صورت حرکت داده خواهد شد. البته در شرایط زیر ممکن است چرخش دستگاه به روی پوست بیش از دو بار باشد :

ضخیم بودن پوست یا قسمتی از آن

وجود لک های قهوه ای یا جوش به روی صورت

وجود آفتاب سوختگی به روی پوست

در طول درمان پزشک متخصص کلینیک فرهمند ، از دستکش ، ماسک و عینک محافظ استفاده خواهد کرد.

میکرودرم

نکاتی درباره میکرودرم

پس از درمان این امکان وجود دارد که به روی پوست اثر کریستال باقی بماند که بعدا قرمز شود. میکرودرم ابریژن دارای سری دستی و فن آوری خلا یکسان می باشد ، این در حالیست که در این روش هیچ کریستالی از نوک الماس خارج نخواهد شد بلکه نوک الماس سبب جدا شدن سلول های مرده پوست شده و پوست مرده توسط خلا پاک می شود.

سری های این دستگاه با درجه زبری های متفاوتی وجود دارد که متخصص پوست پس از معاینه و بررسی نوع پوست و هدف درمان ، یکی از آن ها را انتخاب می کند. علی رغم اینکه استفاده از سری الماسی درد کمتری داشته و برای پوست های حساس مناسب تر است ، اما باید گفت که در مجموع نتیجه هر دو روش الماسی و کریستالی یکسان خواهد بود.

فواید میکرودرم

 • عدم نیاز به بیهوشی
 • کنترل چربی در پوست
 • سفت و ضخیم شدن پوست
 • درمان جوش ‌های زیر پوستی
 • کاهش حساسیت ‌های پوستی
 • ایجاد نرمی و لطافت در پوست
 • افزایش اثرات دارو‌ های موضعی
 • از بین بردن جای زخم و اسکار‌ های سطحی
 • عوارض جانبی کمتر نسبت به روش های دیگر
 • غیرتهاجمی تر بودن نسبت به روش ‌های دیگر
 • از بین رفتن خطوط و چروک‌ های ظریف پوست
 • در صورت تمایل می توانید از بی حسی استفاده کنید.
 • رفع منافذ باز پوست و بسیاری از دیگر ضایعات پوستی
 • میکرودرم برای جای جوش ، از بین رفتن جای جوش و لک
 • روشن‌تر شدن پوست ، ایجاد شادابی و در نتیجه زیبایی پوست

میکرودرم

عوارض میکرودرم

انجام میکرودرم ابریژن و پاکسازی پوست با کریستال می تواند مقداری ناراحت کننده باشد ( به خصوص در نواحی حساس اطراف دهان و بینی ) اما به هیچ عنوان دردناک نیست.

ما در کلینیک فرهمند در طول درمان جوانسازی پوست صورت ، همواره میزان راحتی بیمار را از وی جویا می‌شویم و نهایت تلاشمان را در به حداقل رساندن این درد انجام می دهیم.

عوارض احتمالی میکرودرم

 1. این امکان وجود دارد که محل درمان کمی تیره یا روشن تر از سایر قسمت های پوست شود. البته بروز این تغییرات بیشتر در پوست های تیره شایع است.
 2. استریل شدن دستگاه میکرودرم پیش از شروع درمان بسیار حائز اهمیت می باشد. این کار از بروز زخم و عفونت جلوگیری خواهد کرد.
 3. ممکن است حین درمان مقداری از کریستال های دی اکسید آلومینیوم بلع شود که می تواند مشکلات تنفسی در پی داشته باشد. بنابراین باید احتیاط کرد.
 4. فرو رفتن کریستال های میکرودرم در چشم هم سبب بروز بیماری هایی خواهد شد. بنابراین استفاده از عینک ضرورت دارد.
 5. یکی از شایع ترین عوارض درمان با میکرودرم حساسیت بیشتر پوست به آفتاب است که موقتی بوده و پس از مدتی برطرف خواهد شد.