کاشت ابرو در تهران

کاشت ابرو در تهران : امروزه داشتن ابرو های پر و ضخیم مورد استقبال بسیاری از افراد حتی مدل ها و افراد مشهور قرار گرفته است. در واقع اینطور به نظر می رسد که ابرو های نازک و کشیده که در گذشته مد بود ، دیگر منسوخ شده و جای خود را به ابرو های پرپشت و ضخیم داده است. معمولا افرادی که به طور طبیعی از ابرو های نازکی برخوردار هستند یا به مرور زمان و به دلیل برداشتن بیش از حد ابرو یا افزایش سن دچار کم پشتی ابرو شده اند ، به کاشت ابرو روی می آورند.

کاشت ابرو چیست؟

به طور کلی کاشت ابرو به روشی درمانی گفته می شود که در آن مو های قسمتی از سر برداشته شده و به ناحیه ابرو ها منتقل می شوند. در واقع این روش همچون کاشت مو بوده و یکی از زیر مجموعه های آن به حساب می آید. اما در کاشت ابرو ، علاوه بر انتقال مو ها ، ارگان های بسیار ریز ( فولیکول مو ) که وظیفه ساخت مو ها را برعهده دارند نیز پیوند زده می شوند. در نتیجه تار مو های پیوند شده تا پایان عمر به رشد خود ادامه داده و همچون ابرو های طبیعی رشد می کنند و باید نسبت به اصلاح و کوتاهی آن ها اقدام شود.

کاشت ابرو در تهران

دلایل کم پشتی یا ریزش ابرو ها

این عارضه می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه برخی از آن ها را بر می شمریم :

 • عفونت
 • سوختگی
 • آلوپسی آره تا
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عوامل ارثی و ژنتیکی
 • بیماری های تیروئیدی
 • بیماری های عمومی یا سیستمیک
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابرو ها

هر یک از موارد بالا خود به تنهایی می توانند سبب نازک یا کم پشت شدن ابرو های شما شوند. اما باید بدانید که بهترین روش برای برخورداری از ابرو های ضخیم و پرپشت ، کاشت ابرو می باشد. چرا که سایر روش ها همچون تاتو ، هاشور ، استفاده از مداد ابرو و غیره شاید تا حدی سبب بهبود ظاهر ابرو ها شوند اما نمی توانند نتایج دائمی و طبیعی را به ارمغان آورند.

شما می توانید برای انجام کاشت ابرو در تهران ، به کلینیک فرهمند مراجعه نمایید. این کلینیک با برخورداری از کادری مجرب و سابقه بسیار بالا نتایجی زیبا و ایده آل را برای بیماران خود به ارمغان آورده است. شما می توانید به منظور مشاهده نمونه کار ها به صفحه اینستاگرام کلینیک فرهمند مراجعه نمایید.

ریخت شناسی و فیزیولوژی ابرو ها

به طور کلی ابرو ها دارای سه ویژگی مهم هستند که در کاشت ابرو باید به آن ها توجه کرد :

 • جهت رشد مو های ابرو که در قسمت های مختلف می تواند متغیر باشد.
 • مو های ابرو با زاویه زیادی نسبت به پوست صورت از فولیکول رشد می کنند که منجر به این می شوند که مو های ابرو به روی پوست بخوابند و همچون موی سر به صورت عمودی رشد نکنند.
 • علی رغم مو های سر که به صورت گروهی ( 2 تا 4 تایی ) رشد می کنند ، به صورت تک تار مو رشد خواهند کرد.
 • چرخه رشد مو های ابرو کاملا متفاوت از مو های سر می باشد.

وجود این ویژگی ها باعث می شود که برای کاشت ابرو به مهارت و دقت بالایی نیاز است. همچنین این کار باید به گونه ای انجام شود که طبیعی به نظر برسد و سبب بهم ریختن تناسبات صورت نشود. لازم به ذکر است در کاشت ابرو باید تفاوت ابروی خانم ها و آقایان نیز در نظر گرفته شود.

جهت رشد مو های ابرو

به طور کلی ابرو ها به سه بخش سر ، دم و تنه تقسیم بندی می شوند. هر یک از این نواحی جهت رشد متفاوتی دارند.

 1. بخش سر : این قسمت داخلی ترین بخش ابرو است و طولی حدود 5 الی 7 میلی متر دارد. مو های این ناحیه به سمت بالا رشد کرده و تار موی نازک و روشن تری دارد.
 2. بخش تنه : به بخش مرکزی ابرو ، تنه گفته می شود که طول آن حدود 2.5 سانتی متر است. این قسمت متراکم ترین و پهن ترین قسمت ابرو می باشد. در قسمت هایی از تنه که به بینی نزدیک هستند ، مو ها رو به بالا و به سمت خارج صورت رشد می کنند. در وسط تنه زاویه لایه میانی ، هم راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می کند. در این قسمت مو های مرز بالای ابرو به سمت پایین و مو های مرز پایین به سمت بالا رشد می کنند.
 3. بخش دم : درست به قسمتی که ابرو خم می شود تا پایان آن را دم می نامند. این بخش حدود دو سانتی متر است و تراکم کمتری دارد. همچنین مو های این قسمت کاملا نازک هستند. معمولا این قسمت با افزایش سن نازک و کم تراکم می شوند. مو های این ناحیه تقریبا به شکل افقی رشد می کنند.